Skontaktuj się z nami

Telefon

Polska

+48 58 762 17 80

Formularz kontaktowy

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

> Kontakt

Rozwiązania systemowe

Modularność – od stanowiska do kompletacji do linii produkcyjnej 

1. Wybierz najkorzystniejszy poziom ucyfrowienia pod kątem Twoich procesów produkcyjnych: od jednego (lub więcej) stanowiska pracy zapewniającego bezpieczną kompletację, po „konfigurację na zamówienie”, tj. automatyczny proces zaczynający się od złożenia zamówienia przez klienta, a kończący się na kompletacji. Proces ten obejmuje także przechowywanie wszystkich danych z produkcji, dotyczących jakości. 

 

Rozwiązanie skrojono na miarę Twoich potrzeb. Masz do wyboru poniższe opcje:  

 

  

Basic

Smart Fastening
 

  

Pro

Smart Station
 

  

Enterprise

Smart Assembly
 

Workshop

Smart fastening tools

Quality database

Digital work instruction

Production statistics

Smart tools and devices

 

Connected fastening system

 

✔*

Network integration

 

(✔)

Connection to ERP

 

 

 

* maks. 3 stanowiska pracy

 

Smart Fastening (wersja Basic)

Opcja Smart Fastening daje możliwość integracji urządzeń do wkręcania i nitowania z systemem, który przechowuje wygenerowane dane w bazie danych. Pomożemy Ci także dobrać odpowiednie narzędzia, zaprogramować je i zintegrować z systemem.  

 

Smart Station (wersja Pro)

Pulpit ELAM w wersji podstawowej stanowi idealne wprowadzenie do funkcji wspomagania dostępnych wraz z cyfrowymi instrukcjami kompletacji.  

„Podstawowa” licencja pozwala na współpracę maksymalnie trzech stanowisk montażu. Wszystkie pracują niezależnie od siebie w sieci, do której nie są podłączone, ani nie są z nią zintegrowane. Małe linie można dzięki temu szybko i łatwo ucyfrowić, bez konieczności wdrażania szeroko zakrojonych projektów IT. 

Wybierając najprostszą konfigurację, otrzymujesz od nas komputer przemysłowy z szeregiem interfejsów umożliwiających integrację narzędzi i przyrządów montażowych, ekran dotykowy i skaner. Podstawową konfigurację można uzupełnić o dodatkowy sprzęt, np. systemy pick-to-light lub systemy wkręcania.

 

Zalety

 • Graficzne instrukcje pracy w formie cyfrowej 
 • Bardziej intuicyjne i szybsze wykonywanie zadań, większa wydajność pracy
 • Zadowoleni i doinformowani pracownicy
 • Kontrola procesu kompletacji/ zapewnienie jakości  
 • Bezpieczne wykonanie i ocena procesów 
 • Spadek odsetka błędów; wykluczenie konieczności poszukiwania części – oszczędność czasu
 • Wzrost produktywności o maksymalnie 20 procent   

 

Model Proof of Concept

Model dowodzący słuszności koncepcji (Proof of Concept) umożliwia faktyczne wdrożenie usług oferowanych w ramach rozwiązań Smart Factory Assembly. Model pozwala Ci szybko, bez ryzyka i w kontrolowany sposób wdrożyć wybrane rozwiązania. W rezultacie możesz skorzystać z wartości dodanej oferowanej przez system i sprawdzić, jak rozwiązania Smart Factory Assembly mogą pomóc ci zbliżyć się do produkcji, która jest bardziej „lean”. Model Proof of Concept to optymalny sposób na przetestowanie rozwiązań Smart Factory Assembly w Twoim środowisku produkcyjnym i ocenę realnych korzyści.
 
> Pobierz broszurę z modelem dowodzącym słuszności koncepcji 

 

Smart Assembly (wersja Enterprise)

Licencje "ELAM pro" i "ELAM enterprise" oferują dostęp do szerokiej gamy funkcji pomocniczych i kontroli przepływów procesów.

Dokładna specyfikacja procedur i procesów pozwala znacznie zmniejszyć odsetek błędów. Z myślą o skomplikowanych i bardziej wymagających zakładach Smart Factory, zaprojektowaliśmy system składający się z serwera, stanowisk do kompletacji i narzędzi. Architektura systemu dopasowana jest do systemu informatycznego oraz procesów i technologii produkcji. Licencja "enterprise" to także możliwość kontroli systemu ERP i wymiany informacji. Można wykorzystać wszystkie stanowiska do montażu, także na liniach produkcyjnych, w tym stanowiska ruchome i stacjonarne.  

Połączenie stanowisk kompletacji w obrębie jednej sieci pozwala nam uzyskać cyfrowy obraz produkcji. Licencja "ELAM enterprise" umożliwia także integrację systemu ERP, zapewniając tym samym na bezpośrednią komunikację z systemem. W rezultacie możliwa jest bezpośrednia wymiana i synchronizacja wykazów części, zamówień lub istotnych informacji dotyczących produkcji.

 

Zalety

 • Korzyści płynące z integracji z systemem ERP ("ELAM enterprise")
 • Automatycznie generowana lista zamówień zgodnie ze specyfikacjami ERP 
 • Automatyczna synchronizacja w systemie ERP informacji o postępach w produkcji / danych dotyczących produkcji  
 • Dopasowanie wykazów części – kontrola komponentów z poziomu systemu ERP na potrzeby instrukcji montażowych  
 • Konfiguracja na zamówienie – zautomatyzowany proces tworzenia instrukcji montażowych  

 

Planista Produkcji, ZIEHL-ABEGG SE

"Dzięki systemowi jesteśmy w stanie w ekonomiczny sposób wyprodukować ponad 100 wariantów w przepływie jednej sztuki; co ważne, możemy z łatwością samodzielnie wprowadzać nowe warianty i zmieniać te już istniejące. Poziom akceptacji nowego rozwiązania wśród pracowników jest wysoki. Co więcej, wdrożenie nowych członków personelu w module produkcyjnym przebiega bez żadnych zakłóceń.”

 

 

Porozmawiaj z nami – to szybki i prosty sposób na znalezienie rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb.

 

Skontaktuj się z nami

 

Pobierz broszurę

Factsheet Proof of Concept Smart Factory Assembly