Skontaktuj się z nami

Telefon

Polska

+48 58 762 17 80

Formularz kontaktowy

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

> Kontakt
companyBanner1

HISTORIA

Historia firmy KVT-Fastening rozpoczęła się ponad 85 lat temu wraz z założeniem niewielkiego przedsiębiorstwa zajmującego się lekkimi konstrukcjami budowlanymi. Dzisiaj może poszczycić się sukcesami lat ubiegłych oraz nadziejami na obiecującą przyszłość, na którą solidnie i konsekwentnie pracuje, otwierając nowe oddziały w różnych miejscach na świecie oraz znajdując innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii łączenia i zaślepiania otworów.

KVT-Fastening – partner, na którym można polegać

 • Od roku 1927 dr inż. Max Koenig zaczął oferować w Zurychu swoje usługi z zakresu budowy lekkich konstrukcji. Firma, której nazwa wzięła się od imienia założyciela w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów skupiła się na produkcji „blach na miarę”, co stało się podwaliną do powstania dzisiejszego KVT-Fastening.
 • W roku 1950 oferta została rozszerzona o nity zrywalne oraz elementy złączne. Pod koniec roku firma przeniosła się do nowej siedziby w Dietikon.
 • W 1963 roku z dotychczasowej jednoosobowej działalności gospodarczej powstała spółka Dr. Ing. Koenig AG.,
 • W 1970 roku firma została przemianowana z przedsiębiorstwa Koenig Verbindungstechnik AG w firmę zajmującą się systemami zaślepień otworów. Od roku 1974 aż do dnia dzisiejszego rozwija się jako marka KOENIG-EXPANDER®, której elementy produkowane są w Dietikon i które znajdują zastosowanie w wielu systemach hydraulicznych oraz pneumatycznych.
 • W 1973 roku powstał pierwszy oddział w Illerrieden, niedaleko Ulm w Niemczech. Niemiecka firma-córka będąca w 100% odbiciem szwajcarskiej była znana jako Koenig Verbindungstechnik GmbH.
 • W 1985 roku z firmy Dr. Ing. Koenig AG powstała firma o nazwie Koenig Verbindungstechnik AG.
 • W 1988 roku założona została grupa holdingowa Debrunner-Koenig Holding (DKH), będąca członkiem Klöckner Group.
 • W 1992 roku firma KVT przejęła austriackie przedsiębiorstwo mbb i od tego czasu posiada przedstawicielstwo w Asten/Linz.
 • W roku 2000 firma KVT została rozszerzona o pierwszy oddział w Europie Środkowo-Wschodniej, który ma swoją siedzibę w Polsce, w Gdańsku.
 • Od roku 2005 czeski rynek obsługuje filia KVT w Brnie.
 • W 2007 i 2008 roku dokonała się fuzją dwóch amerykańskich firm: Sherex Industries i Farmington Engineering, które dały początek SFC Koenig, LLC (Sp. z o.o.) i stworzyły pierwszy pozaeuropejski oddział. Od tego momentu rynek amerykański obsługiwany jest przez KVT na miejscu.
 • W 2008 roku firma KVT oddzieliła się od grupy holdingowej Debrunner-Koenig Holding AG dokonując zakupu lewarowanego.
 • W 2010 roku firma KVT rozszerza się o kolejne oddziały w Ljubljanie (Słowenia), Bukareszcie (Rumunia); Bratysławie (Słowacja) i Budapeszcie (Węgry). Amerykański oddział SFC-Koenig LLC przenosi się z Madison do North Haven, Connecticut. Od tego czasu oddziały KVT porozrzucane po całym świecie tworzą silną grupą i zaczynają funkcjonować pod jedną nazwą KVT Solutioneering Group.
 • W roku 2011 KVT Solutioneering Group konsekwentnie wypełnia swoją strategię ekspansji na atrakcyjne rynki świata i zakłada krajowe przedstawicielstwa w Ameryce Płd. (Brazylia) oraz w Azji (Chiny).
 • W dniu 01.12.2012 roku grupa Bossard przejęła dział Technologii łączeń grupy KVT. Dział ten stał się samodzielną jednostką i funkcjonuje teraz pod nazwą KVT-Fastening. Główne rynki działalności to Niemcy, Austria, Szwajcaria oraz Środkowa i Wschodnia Europa.

 

SFC-Koenig AG skupia swoją uwagę niezmiennie na Technologii zaślepiania otworów i systemach regulujących. Dzięki zaślepieniom KOENIG-EXPANDER® oraz dyszom KOENIG-RESTRICTOR® grupa SFC-Koenig AG jest światowym liderem w obu obszarach biznesowych. Przedsiębiorstwo posiada swoje oddziały na terenie Szwajcarii, Niemiec, USA, Chin i Brazylii oraz rozbudowaną sieć ponad 30 partnerów dystrybucyjnych.