Problem wpływu drgań połączeń śrubowych na bezpieczeństwo niezmiennie stanowi przedmiot zainteresowania twórców produktów, ekspertów ds. produkcji, inżynierów przemysłowych i inspektorów BHP. Powód ich zainteresowania jest oczywisty – bezpieczeństwo znajduje się zawsze na pierwszym miejscu. Nie pozostawiaj niczego przypadkowi i poddaj swoje produkty niezależnym testom wibracyjnym Junkera w naszych laboratoriach.
Skontaktuj się z nami
Telefon
Polska
Test wibracyjny Junkera - metoda testowania połączeń śrubowych
Czym jest test wibracyjny Junkera?
Test wibracyjny Junkera opisany w DIN 65151 umożliwia porównanie różnych elementów złącznych i ich możliwości zaciskowych w skrajnych warunkach w czasie nie dłuższym niż 30 sekund. Podczas testu stosuje się dynamiczne obciążenie poprzeczne. Na podstawie wyników testu konstruktor może stwierdzić, w jakim stopniu zaprojektowane złącze śrubowe jest bezpieczne i jaka jest faktyczna skuteczność wybranych elementów złącznych. Co ciekawe, ten rodzaj testu pozwala określić czas utrzymania wstępnej siły obciążenia, a także pokazuje nam, w przypadku których elementów następuje spadek tej siły i ile dokładnie wynosi. Zdarza się, że siła wstępnego obciążenia ulega całkowitemu wytraceniu, co może być źródłem poważnych problemów.Kiedy należy przeprowadzić test wibracyjny Junkera?
Wszędzie tam, gdzie połączenia śrubowe narażone są na drgania, elementy złączne muszą sprostać dodatkowym wymaganiom. Wśród typowych zastosowań znajdują się kolej i lotnictwo, czyli branże, w których elementy złączne narażone są na wyjątkowo duże obciążenia dynamiczne. Drgania wewnątrz złącza powodują mikro-ruchy. W rezultacie, jeśli złącze śrubowe nie zostało prawidłowo zabezpieczone, może dojść do jego samoistnego obluzowania. Bezwzględnie nie wolno dopuścić do takiej sytuacji. Dzięki testowi wibracyjnemu Junkera będziesz wiedzieć, jakie możliwości zaciskowe ma Twoje połączenie śrubowe.
Jak to działa
Test wibracyjny Junkera DIN 65151 pozwala ustalić, po upływie jakiego czasu stosowania obciążenia dynamicznego dochodzi do utraty wstępnej siły obciążenia. Podczas testu badane połączenie śrubowe mocowane jest na platformie testowej. Części zaciskowe poddane są poprzecznemu obciążeniu dynamicznemu. Do badania wykorzystuje się ogniwo obciążnikowe służące do pomiaru i zapisu wstępnej siły obciążenia w warunkach nieprzerwanego działania obciążenia poprzecznego. Test umożliwia zarówno sprawdzenie konkretnych elementów, jak i porównanie ich z dostępnymi rozwiązaniami alternatywnymi. Nasz krótki filmik pokazuje, jak to działa w praktyce.
Jakie są korzyści dla klientów?
Test wibracyjny Junkera pozwala ustalić, które elementy złączne są w stanie utrzymać siłę zacisku w warunkach działania silnych wibracji. Mając do dyspozycji tę informację, inżynierowie są w stanie zaprojektować bezpieczne połączenia śrubowe o długiej żywotności.
Bossard Twoim ekspertem od wibracyjnych testów Junkera
Bossard Twoim ekspertem od wibracyjnych testów Junkera.
Skontaktuj się z naszym ekspertem i dowiedz się więcej na temat naszych laboratoryjnych testów elementów złącznych Expert Test Services. Służymy pomocą!
Powiązane tematy
Zajrzyj do naszych biuletynów informacyjnych i poznaj opinię ekspertów na temat:
- korozji
- tarcia
- pomiaru twardości
- kruchości wodorowej
- zmęczenia materiału
Odkryj pozostałe moduły Assembly Technology Expert, które pomogą ci zoptymalizować produkcję krok po kroku.
Expert Walk
Analizując twoje elementy złączne i narzędzia montażowe, ustalimy jak usprawnić procesy produkcyjne.
Expert Education
Poznaj tajniki elementów złącznych uczestnicząc w naszych seminariach i kursach e-learningowych.
Expert Teardown
Odkryj najlepsze dla siebie rozwiązanie montażowe i związane z tym potencjalne oszczędności.
Expert Design
Zaprojektuj doskonały produkt dzięki szerokiej gamie informacji technicznych i praktycznych narzędzi.
Expert Assortment Analysis
Zredukujemy twój TCO identyfikując możliwości racjonalizacji elementów złącznych.